Konfigurator pomieszczeń
Strona główna Wykładzina PCV
Porównaj wybrane towary
Wykładzina estradowa taneczna baletowa pcv Graboplast Ballerina Wykładzina PCV
Wykładzina estradowa taneczna baletowa pcv Graboplast Ballerina
Producent: Graboplast
Zapytaj o cenę i dostępność tego produktu
Wykładzina estradowa taneczna pcv Graboplast Broadway 20 Wykładzina PCV
Wykładzina estradowa taneczna pcv Graboplast Broadway 20
Producent: Graboplast
Zapytaj o cenę i dostępność tego produktu

Jesteś w dziale Wykładzina PCV cena zapoznaj się z nasza ofertą. Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu tel. 512 750 515

Porównaj wybrane towary
 
1234567 

Ponadczasowa perfekcja stylu wykładzin podłogowych pcv


Wykładzina PCV od wielu już lat znajduje wszechstronne zastosowanie jako pokrycie podłogowe nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przedszkola, szpitale, urzędy. Doskonale sprawdza się także zainstalowana we wszystkich obiektach rekreacyjnych i rywalizacji sportowej i jak szkolne sale gimnastyczne, hale widowiskowo-sportowe, kluby fitness, siłownie, studia i szkoły tańca, sztuk walki, wszelkie sale treningowe i fizjoterapeutyczne. Dopracowana dziś do perfekcji produkcja tłoczenia winylu jako wykładziny podłogowej znalazła zastosowanie w szerokiej gamie posadzek komercyjnych najwyższej jakości, dużej wytrzymałości i ponadczasowego stylu ograniczonego tylko wyobraźnią architektów i designerów.  

Różnorodne rozwiązania podłogowe wśród wykładzin pcv z naszej oferty wnoszą realny wkład w podnoszenie jakości ludzkiego życia. Każde optymalne zastosowanie syntetycznej nawierzchni elastycznej realnie wnosi w dany projekt funkcjonalne i ekologiczne korzyści, niezależnie od tego, czy ma ono charakter publiczny, komercyjny, mieszkaniowy czy sportowy; niezależnie od  tego, czy chodzi o nową budowę, czy o remont istniejącego już obiektu. W zależności od potrzeb wykładziny elastyczne pcv możemy instalować na stale za pomocą odpowiednich klejów i akcesoriów, jak również stosować rozwiązania tymczasowe, mobilne, przenośne.


Szerokie zastosowanie elastycznych nawierzchni pcv


Każde przeznaczenie, każde zastosowanie wykładziny pcv jako nawierzchni do użytku komercyjnego, wiąże się z określeniem przeznaczenia jej wykorzystania, dobrania odpowiedniego rodzaju materiału pod względem rodzaju aktywności użytkownika, konstrukcji danego pokrycia, sposobu jego montażu i odpowiedniej konserwacji w trakcie użytkowania, tak aby jak najdłużej zachowała ona swój pierwotny wygląd, właściwości i specyfikę.

W obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej o średnim i dużym natężeniu ruchu stosujemy wykładzin pcv w rolkach o parametrach odpowiednich do wymagań i założeń projektowych. Ogólnie rzecz ujmując w placówkach oświatowych lub zdrowotnych zastosowanie będą mieć nawierzchnie o określonych parametrach ścieralności, stabilności wymiarowej i wskaźnikach higienicznych. W pomieszczeniach narażonych na działanie czynników takich jak większa wilgotność, zmienna temperatura lub narażonych na wpływ ładunków elektrycznych i pola elektromagnetycznego instaluje się specjalistyczne wykładziny, antystatyczne, prądoprzewodzące, antypoślizgowe czy odporne na działanie środków chemicznych.

W obiektach sportowych zastosujemy nawierzchnię syntetyczną heterogeniczną – warstwową w której strukturze w większości będzie znajdować się kalandrowana, kompaktowa warstwa piankowa pcv, wzmacniana siatką włókna szklanego, mająca właściwości amortyzujące i motoryczne. Sportowa wykładzina pcv zwykle o grubości całkowitej od 3,5 do 10 mm ma za zadanie wspomagać ruchy i dynamikę sportowca, a także zabezpieczać jego stawy, chrząstki, ścięgna minimalizując ryzykiem uszkodzenia, naciągnięcia czy zwichnięcia podczas wykonywania biegu, podskoków, czy upadków. Sportowa podłoga powinna mieć odpowiednie parametry poślizgu, odbicia piłki oraz wgniecenia, czy tarcia dostosowane do rodzaju uprawianej dyscypliny oraz wykonywanej aktywności, wyrażone w kartach technicznych, normach, atestach i certyfikatach. W najcięższych i najbardziej ekstremalnych pod kątem obciążeń i nacisków punktowych rozwiązaniach podłogowych stosowanych np. w siłowniach czy klatach i boxach crossfitowych stosuje się jednolite zwarte modułowe wykładziny pcv w postaci płytek czy puzzli. Podobnie jak podłogi sportowe, również wykładziny pcv taneczne, baletowe czy sceniczne mają swoją odpowiednią specyfikę związaną właściwościami amortyzacyjnymi, rodzajem instalacji oraz innymi aspektami jak odbicie światła czy absorbcja dźwiękowa.

Nawierzchniami pochodnymi, wspomagającymi i zwiększającymi użyteczność i funkcjonalność obiektów komercyjnych i sportowych są wykładziny ochronne, zabezpieczające podstawową nawierzchnię sportową w salach gimnastycznych i widowiskowych podczas imprez innych, niż rangi sportowej np.: akademii, dyskotek, koncertów, targów itp. Wykładziny ochronne czy to w postaci rolek czy płyt znakomicie przylegają do chronionej nawierzchni sportowej, nie przesuwają się po podłodze, nie łamią się na krawędziach, nie odbarwiają na zagięciach. Są niezwykle odporne na przecięcia, zadrapania, zarysowania mechaniczne. Ich łatwości w magazynowaniu oraz czyszczeniu i konserwacji jest bezsprzecznym atutem.

Najwyższe standardy jakości prosto od producentów


W naszej ofercie znajdziecie Państwo również dużo innych różnego rodzaju nawierzchni specjalistycznych jak np. wykładziny ścienne czy wystawowe. Nowoczesna technologia produkcji winylu, oraz ciekawe wzornictwo, sprawiają, że cieszą się one niebywałą popularnością. Do ich atutów należy zaliczyć bardzo wysoką jakość i komfort użytkowania, uniwersalność zastosowań, bogactwo wzorów i faktur oraz łatwość ułożenia i utrzymania czystości. Dedykowane są przede wszystkim do pomieszczeń i przestrzeni o średnim i dużym natężeniu ruchu gdzie komfort i bezpieczeństwo użytkowania stawia się na pierwszym miejscu. Lata doświadczenia w branży wykładzin pcv i pokryć podłogowych zaowocowało nawiązaniem współpracy ze światowymi liderami w produkcji wykładzin elastycznych takimi jak Gerflor, Tarkett, Forbo, Graboplast, Fortelock czy Sommer.Nasze bestsellery